Prasidėjo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano derinimas su ministerijomis

2021-02-23

Aplinkos ministerija ir Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) komanda dalinasi džiugia žinia – atlikus visas viešinimo procedūras, š. m. vasario 15 d. TPDRIS (Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje) pateiktas prašymas dėl LRBP derinimo. Dokumento derinimas su sąlygas išdavusiomis institucijomis – viena iš LRBP baigiamojo etapo stadijų.

Sąlygas LRBP išdavė visos ministerijos, tad tai itin svarbus procesas, kurio metu ministerijos turi susitarti tarpusavyje ir susiderinti planus, interesus, aptarti likusius klausimus, ar pastabas ir priimti kompromisus bei sprendimus kokią Lietuvą matysime ateityje. Seimas Lietuvos viziją iki 2050 patvirtino praėjusių metų vasarą, o kokią ateitį iki 2030 Lietuvai numatys Vyriausybė?

Primename, kad baigiamąjį etapą sudaro viešinimo, derinimo, tikrinimo ir tvirtinimo stadijos, tad po LRBP derinimo su ministerijomis lauks ir kiti svarbūs etapai – tikrinimas Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI) ir LRBP tvirtinimas Vyriausybėje.

Pirmoji LRBP baigiamojo etapo stadija – LRBP viešinimas – baigta. Viso LRBP rengimo metu iš suinteresuotos visuomenės, bendruomenių, savivaldybių, ministerijų ir joms pavaldžių institucijų buvo gauta daugiau nei 2000 pasiūlymų (daugiau nei 1000 iš jų – LRBP viešinimo metu). Į daugiau nei pusę jų buvo atsižvelgta, arba atsižvelgta iš dalies, todėl LRBP dokumentas tapo aiškesnis, tikslesnis ir labiau atliepiantis visuomenės interesus.

Su patikslintu (pagal visuomenės ir institucijų pastabas) LRBP dokumentu galite susipažinti TPDRIS puslapyje – www.tpdris.lt, pasirinkus „planuojamų teritorijų paieška“, „TPD numeris“ laukelyje įvedus Nr. K-NC-00-17-288, arba LRBP puslapyje http://www.bendrasisplanas.lt/konkretizuotu-sprendiniu-medziaga/

Nuotrauka: Tomo Vyštarto

Kontaktai
A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius
Rekvizitai

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
Kodas 188602370
A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius